Akcesoria do drabin – w co zainwestować, aby ułatwić sobie pracę?

Akcesoria do drabin – w co zainwestować, aby ułatwić sobie pracę?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drabina to prosta konstrukcja przydatna przy wykonywaniu rozmaitych czynności na wysokości (malowanie ścian, naprawa rynien, tynkowanie itp.). Obecnie ogromną popularnością cieszą się modele aluminiowe. Z jednej bowiem strony charakteryzują się wysoką mobilnością, z drugiej zaś są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wygodne w obsłudze. Aby wyraźnie poprawić funkcjonalność takiej drabiny, warto zaopatrzyć się w kilka praktycznych akcesoriów. 

Gwarancja bardziej komfortowej eksploatacji 

Podstawowym użytecznym akcesorium do drabiny jest specjalny profil v, który pozwala bezpiecznie oprzeć konstrukcję na wąskim słupie. Chroni ją przede wszystkim przed przypadkowym zsunięciem się i złamaniem końcowego szczebla. Kolejny godny polecenia element to z pewnością stopień poszerzający. Zapewnia on zwiększoną powierzchnię dla nóg, co przekłada się bezpośrednio na wygodniejszą pracę. Na uwagę zasługuje również dedykowany uchwyt dystansowy, dający spory odstęp od danej powierzchni. Dzięki niemu mamy zapewnioną optymalną stabilność np. przy naprawianiu pokrycia dachowego. Oto pozostałe wartościowe dodatki:

– podgumowane kółka – ułatwiają rozsuwanie się drabiny w trakcie jej opierania o elewację,

– noga przedłużająca – okazuje się nieoceniona przy stawianiu konstrukcji na nierównym podłożu,

– poręcz – usprawnia wchodzenie,

– szpice – zapobiegają poślizgowi,

– haki mocujące.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wózki widłowe – zastosowanie
Wózki widłowe – zastosowanie
Wózek widłowy to niezastąpione urządzenie, które może usprawnić pracę w wielu miejscach. Mimo, że jeszcze do niedawna można było je […]
Ostatnie wpisy