Jak położyć płytki w łazience – krok po kroku

Jak położyć płytki w łazience – krok po kroku
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warto wiedzieć, że układanie płytek wcale nie jest trudnym zadaniem. Aby to zrobić czasami wystarczy krótsze przygotowanie i kilka informacji, dzięki którym można będzie położyć płytki krok po kroku. Po pierwsze, aby ułatwić sobie zadanie należy jeszcze przed rozpoczęciem prac zastanowić się, jaki efekt ma zostać uzyskany. Niektórzy preferują układanie płytek pod kątem prostym, a inni w karo, czyli na skos. Istnieje również możliwość  naprzemiennego ich kładzenia lub też w jodełkę. Decyzja odnośnie tego, jak zostaną one położone jest zależna od indywidualnych preferencji oraz rodzaju kolekcji, która została wybrana. Co więcej, należy pamiętać także o odpowiednich narzędziach, w tym o przecinarce do glazury. Dobrej jakości modele można znaleźć chociażby pod adresem https://xl-narzedzia.pl/przecinarki-do-ciecia-glazury-c-24_106_107_108.html/.

Remont łazienki dla początkujących

Na początku należy ułożyć płytki na sucho i sprawdzić, jak będą wyglądały. Następnie można zaznaczyć ołówkiem linie rzędów, co pozwoli później uniknąć błędów w postaci nieestetycznego cięcia płytek przy drzwiach. Następnie należy wyczyścić podłoże i wyrównać powierzchnię. Musi być ona idealnie gładka i bez plam. Kolejnym krokiem jest stworzenie zaprawy i pokrycie nią powierzchni jednocześnie nakładając płytki. Powinny być one ułożone w szeregach zaznaczonych wcześniej ołówkiem i zabezpieczone krzyżykami. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, płytki można przycinać odpowiednim narzędziem. Końcowym etapem jest fugowanie, co pozwala zabezpieczyć i wyrównać płytki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Remont – jakie narzędzia mogą się przydać?
Remont – jakie narzędzia mogą się przydać?
Renowacja domu to świetny sposób na dodanie wartości i uczynienie przestrzeni życiowej bardziej komfortową. Może to być również bardzo stresujące […]
Ostatnie wpisy