Kiedy zacząć tresurę psa i na czym się skupiać?

Kiedy zacząć tresurę psa i na czym się skupiać?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tresura psa jest niezwykle ważna, bo pozwala nam zapanować nad zwierzakiem, który nie zawsze jest grzeczny i pozytywnie nastawiony do otoczenia. Proces ten powinniśmy rozpocząć jak najszybciej, bo im młodszy jest pies, tym łatwiej jest go nauczyć określonych zachowań. W przypadku starszych pupili tresura nie jest już tak skuteczna lub może zajmować więcej czasu.

Najlepiej rozpocząć pracę już od wieku szczenięcego

Małe psy nie potrafią skupić uwagi na zbyt długo, ale tresura w formie zabawy sprawia im ogromną przyjemność. Warto to wykorzystać i z pomocą przysmaków uczyć psa określonych zachowań. Pierwsze czego musi nauczyć się nasz zwierzak to załatwianie potrzeb fizjologicznych na dworze. Naukę zaczynamy więc od razu po pojawieniu się psa w naszym domu. Praca polega na częstym wyprowadzaniu pupila na dwór i nagradzaniu go za załatwienie potrzeb fizjologicznych na trawie. Im częściej będziemy wychodzić, tym szybciej nasz pies zrozumie, o co nam chodzi. Zamiast rasowego psa możemy zdecydować się jednak na schronisko szczeniaki do adopcji, które tam dostaniemy, będą równie chętne do tresury i w przeciwieństwie do psów starszych, będą zdecydowanie łatwiejsze do ułożenia. Jeśli wybierzemy psa starszego, sprawa może nie być tak prosta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak efektywnie gospodarować nieczystościami na swojej posesji?
Jak efektywnie gospodarować nieczystościami na swojej posesji?
Jako właściciele domów jednorodzinnych, bliźniaczych lub szeregowych jesteśmy odpowiedzialni za odprowadzanie nieczystości generowanych przez nasze gospodarstwo domowe. Zgodnie z ustawą […]
Ostatnie wpisy