Jak funkcjonuje gabinet stomatologiczny?

Jak funkcjonuje gabinet stomatologiczny?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Działalność gabinetu stomatologicznego wymaga dysponowania przez jego właściciela odpowiednim zapleczem lokalowym, na które składa się pomieszczenie w którym są świadczone usługi dentystyczne oraz ewentualnie wydzielone pomieszczenie administracyjne, gdzie prowadzona jest np. rejestracja pacjentów. Ponadto gabinet musi być wyposażony w urządzenia oraz instalacje zgodne z ściśle określonymi wymogami sanitarnymi. Podczas wykonywania zabiegów stomatolog powinien stosować wyroby spełniające standardy przewidziane w ustawie o wyrobach medycznych. Musi on również być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej.

Jak udoskonalić działalność gabinetu dentystycznego?

Obecnie większość stomatologów wykorzystuje w swojej pracy aplikację elektroniczną, która służy m.in. do prowadzenia dokumentacji medycznej. Program do zarządzania gabinetem stomatologicznym stał się już właściwie standardem każdej prywatnej i publicznej praktyki dentystycznej. Spośród wielu zalet, które posiada takie narzędzie cyfrowe, pozwala ono lekarzowi w szybki sposób tworzyć akta, z wykorzystaniem gotowych opisów.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co daje woskowanie auta?
Co daje woskowanie auta?
Woskowanie to jeden z ostatnich etapów pielęgnacji auta. Uwypukla dobry stan samochodu i  zapewnia lśnienie lakieru. Jednak zabieg ten posiada […]
Ostatnie wpisy