Jak dobrać i zakładać gorset?

Jak dobrać i zakładać gorset?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gorset to element garderoby, który towarzyszy kobietom od kilku wieków. Obecnie nadal jest chętnie kupowany, ponieważ doskonale modeluje sylwetkę i pozwala skutecznie zamaskować różne jej niedoskonałości. Co istotne, jest idealnym uzupełnieniem zarówno stylizacji wieczorowych, jak i codziennych. Wybierając konkretny model, należy się kierować przede wszystkim jego rozmiarem i krojem. Wiele pięknych gorsetów posiada w swojej bogatej ofercie m.in. ten sklep online z bielizną: https://www.hurtowniatomix.pl/.

Gwarancja perfekcyjnej figury

W sklepach znajdziemy dwa podstawowe typy gorsetów – model overbust oraz underbust. Ten pierwszy prezentuje się niezwykle zmysłowo, jest rozbudowany i przeznaczony do założenia na biust i talię. Z tego względu nadaje się głównie pod wieczorowe suknie i inne eleganckie kreacje. Decydując się na jego zakup, koniecznie pamiętajmy o tym, aby różnica między obwodem piersi i talii wynosiła od 15 do 23 cm – wówczas będzie leżał idealnie.

Z kolei gorset damski underbust obejmuje wyłącznie talię i kończy się bezpośrednio pod biustem, dzięki czemu zapewnia kobiecie znacznie większą swobodę ruchów. W tym przypadku istnieje możliwość łatwego ukrycia go pod luźnym ubraniem – np. t-shirtem, tuniką czy bluzką (stylizacje casualowe). Pewną trudność może sprawić zakładanie gorsetu, zwłaszcza jeśli robimy to po raz pierwszy. Najpierw musimy konstrukcję całkowicie rozsznurować, a następnie przyłożyć do ciała wiązaniem do tyłu. Później delikatnie zapinamy tzw. busk od dołu do góry i poprawiamy całość na talii. Na koniec z wyczuciem zawiązujemy gorset, rozpoczynając od środkowych sznurków.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nie tylko rolety, czyli co chroni mieszkanie przed słońcem
Nie tylko rolety, czyli co chroni mieszkanie przed słońcem
Przyjęło się, że najlepszym sposobem na ograniczenie dostępu słońca do naszych mieszkań i domów jest zamontowanie w oknach rolet. To […]
Ostatnie wpisy