Jak dobierać rozmiar butów dziecięcych?

Jak dobierać rozmiar butów dziecięcych?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobieranie rozmiaru butów dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, jest nie lada wyzwaniem. Musimy polegać przede wszystkim na wymiarach stopy dziecka i dopasować je do rozmiaru wkładki wybranego bucika. Nie powinniśmy kierować się w tym przypadku wymiarami podanymi przez producenta, ponieważ te często różnią się od wymiaru rzeczywistego. Dobrze jest poradzić się sprzedawcy, który pomoże nam w dopasowaniu bucików do stópki dziecka, co jest ważne zwłaszcza wtedy, kiedy kupujemy pierwsze buty. 

Pomiar stopy a rozmiar bucika

Wybierając buty dla dziecka, zarówno młodszego jak i starszego, pamiętajmy o tym, że wkładka buta powinna być o ok. 1-1,5 cm dłuższa od stopy. Nie może to być jednak więcej niż wspomniane 1,5 cm, ponieważ za duże buty utrudniają poruszanie się i mogą prowadzić do powstania deformacji stópki.  Stopę dziecka mierzymy na stojąco – najlepiej obrysować ją i zmierzyć powstały obrys. 

Pamiętajmy, że pomiędzy butami różnych producentów pojawiają się rozbieżności w długości wkładki. Jeżeli kupiliśmy naszemu dziecku kalosze rozmiar 20 nie oznacza to, że decydując się na zakup butów sportowych innej marki (lub nawet czasami tej samej) również powinniśmy wybrać rozmiar 20. Kierujmy się tylko długością wkładki- będziemy mieć pewność, że nasze dziecko ma wygodne i odpowiednio dopasowane buty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Monitoring żywności pod kątem zanieczyszczenia metalami
Monitoring żywności pod kątem zanieczyszczenia metalami
Żywność musi być przede wszystkim bezpieczna dla ludzi. Dlatego też na wszystkich producentów narzucane są bardzo wysokie, rygorystyczne normy, które […]
Ostatnie wpisy