Gdzie kupić płyn chłodniczy w dobrej cenie?

Gdzie kupić płyn chłodniczy w dobrej cenie?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jaką funkcję pełni płyn do chłodnicy?

Płyn chłodniczy odgrywa ważną rolę dla sprawnego funkcjonowania silnika samochodowego. Jest elementem układu chłodzenia, który ma za zadanie utrzymać optymalną temperaturę mechanizmu silnikowego podczas jego działania. Płyn chłodniczy transportuje energię cieplną między silnikiem, a chłodnicą, chroni układ chłodzenia przed korozją, chroni silnik przed zamarzaniem i wrzeniem, a dobrze dobrany także niweluje ryzyko odkładania się osadu w układzie chłodzenia.

By płyn spełniał swoją funkcję, należy kontrolować jego poziom i w razie zaistnienia takiej potrzeby, uzupełnić ubytek. Płyn chłodniczy należy wymieniać co 2 lata, a w przypadku płynu o podwyższonej żywotności, wyprodukowanego w technologii OAT, nawet co 5 lat.

Jak dobrać rodzaj płynu chłodniczego i gdzie go kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płynów. Wybierając odpowiedni płyn należy wziąć pod uwagę, jaką zawartość procentową koncentratu zawiera dany płyn – jeśli jego ilość będzie za małą może dojść do korozji, natomiast jeśli będzie za duża – silnik może ulec przegrzaniu.

Należy wziąć też pod uwagę temperaturę zamarzania i temperaturę wrzenia płynu, a także to do jakiego rodzaju materiałów jest on przystosowany, np. czy może być stosowany w kontakcie z aluminium.

Najbardziej znanym kryterium różnicującym płyny istniejące na rynku jest kolor. Przyjęło się, że różne kolory płynów do chłodnicy odpowiadają różnym technologiom ich produkcji.

By zakupić płyn chłodniczy dobrej jakości można zasugerować się renomą producenta. Jeśli chcemy, by płyn miał odpowiednio wysoką jakość trzeba liczyć się z wyższą ceną produktu. Jednak w Internecie można znaleźć dobre płyny w atrakcyjnych cenach. Przykładem jest sklep https://sklep.4lift.pl/, gdzie stosunkowo tanio zakupimy odpowiednio dobrany do naszych potrzeb płyn do chłodnicy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać wygodne buty?
Jak dobrać wygodne buty?
O czym należy pamiętać? Szukając nowych butów, nie powinno się skupiać jedynie na ich wyglądzie. Trzeba zwrócić uwagę na rodzaj […]
Ostatnie wpisy