Droga do pięknej sylwetki – w jakie akcesoria do ćwiczeń się zaopatrzyć?

Droga do pięknej sylwetki – w jakie akcesoria do ćwiczeń się zaopatrzyć?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób rozpoczynających przygodę w trenowaniem domu zastanawia się, jakie akcesoria do ćwiczeń należy kupić. Dla nich wszystkich mamy dobrą wiadomość – żeby wystartować, tak naprawdę wystarczą dwa-trzy elementy. Jakie? Oto nasza podpowiedź.

Maty do ćwiczeń

Jeżeli listę sprzętów, w jakie warto się zaopatrzyć w momencie rozpoczynania treningów mielibyśmy ograniczyć do jednego elementu, byłaby nim z pewnością mata do ćwiczeń. Trudno bowiem znaleźć trening, w którym nie byłaby ona potrzebna. Dla przykładu – nawet jeśli ktoś rozpoczyna bieganie, i tak musi mieć matę to wykonywania ćwiczeń rozciągających. Tym bardziej więc akcesorium to przyda się wszystkim, którzy trenują w domu.

Matę do ćwiczeń (nazywaną też matą treningową czy matą do fitness) wykorzystuje się do takich aktywności jak np. trening funkcjonalny, cardio, fitness czy pilates. Dobry model powinien mieć odpowiednie wymiary, a także grubość. Regularne maty do ćwiczeń najczęściej mają długość ok. 180-190 cm i szerokość między 50 a 100 cm. Warto również, by posiadała antypoślizgową powierzchnię oraz uchwyt, dzięki któremu można bez problemu ją transportować.

Hantelki

Od klasycznych hantli kojarzonych głównie z treningiem siłowym, hantelki damskie różnią się m.in. ciężarem. Najlżejsze mają ok. 0,25 kg. Waga najcięższych sięga 3 kg. Rzadko można spotkać pary mające po 5 kg.

Ważnym elementem na jaki należy zwrócić uwagę kupując hantelki jest ich kształt (powinny dobrze leżeć w rękach) oraz materiał jakim są pokryte. Musi on m.in. zapobiegać wyśliźnięciu się hantli.

Taśmy do ćwiczeń

Taśmy do ćwiczeń, znane też jako gumy do ćwiczeń czy gumy oporowe, to specjalny rodzaj gumowych taśm, które podczas naciągania stawiają opór. Dzięki temu osoba ćwicząca musi włożyć więcej wysiłku w wykonanie danego ruchu. W efekcie taśmy pomagają wzmocnić siłę, elastyczność i wytrzymałość mięśni. Podczas wykonywania ćwiczeń często wykorzystuje się je również jako element pomocniczy. Mają też zastosowanie jako sprzęt do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Taśmy różnią się między sobą kolorami, a każdy z nich zazwyczaj oznacza inny poziom oporu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie kupować akcesoria niemowlęce?
Gdzie kupować akcesoria niemowlęce?
Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem dla rodziców. Każdy z nas chciałby zapewnić swoim pociechom możliwość zrównoważonego rozwoju. Jednym z aspektów, […]
Ostatnie wpisy