Dlaczego podczas tworzenia kiszonki dla zwierząt warto wykorzystać folię ochronną?

Dlaczego podczas tworzenia kiszonki dla zwierząt warto wykorzystać folię ochronną?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjmuje się, że w okresie zimowym pasza dla bydła powinna zawierać kiszonkę, siano oraz słomę. Do przygotowywania kiszonki wykorzystuje się takie rośliny jak kukurydza, owies, kapusta lub mieszanki trawiaste. Dobrej jakości pasza stanowi wartościowe pożywienie dla zwierząt hodowlanych.

Kiszonka jako tania i wartościowa pasza

Spożywanie kiszonek przez przeżuwacze wpływa na poprawę apetytu oraz regulację procesów trawienia. W składzie tego rodzaju żywności znajduje się blisko 80% wody, a także substancje mineralne i odżywcze. To stosunkowo tania pasza, którą każdy rolnik może przygotować na własną rękę. Pożywienie to jest szczególnie wartościowe w sezonie zimowym, gdy nie ma dostępu do świeżych traw. Przyjmuje się, że strawność kiszonki kształtuje się na podobnym poziomie, co świeżych roślin.

Samodzielne przygotowywanie kiszonki

Wytworzenie wartościowej kiszonki wymaga przestrzegania kilku zasad. Surowiec układa się w silosach lub na pryzmach, a następnie szczelnie okrywa folią ochronną. Wysokiej jakości folia, taka jak ta dostępna na stronie http://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/siatka-ochronna-2/siatka-ochronna,p93990125 skutecznie zabezpiecza przed dostępem świeżego powietrza, które mogłoby doprowadzić do rozwoju procesu pleśnienia. Szczelna folia stanowi zabezpieczenie przed zwierzętami oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki niej utrzymywana jest odpowiednia temperatura i wilgotność surowca, co wpływa na jakość i wartość odżywczą kiszonek. Dobrej jakości folie kiszonkarskie wytworzone z nowoczesnych materiałów, mogą być użytkowane nawet przez 10 sezonów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić praktyczną i modną łazienkę?
Jak urządzić praktyczną i modną łazienkę?
Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna i bezpieczna. Przy projektowaniu jej wnętrza musimy koniecznie wziąć pod uwagę zarówno wymiary jak […]
Ostatnie wpisy