Czym zajmuje się kryminolog?

Czym zajmuje się kryminolog?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kryminologia jest nauką, której początki sięgają XIX w. Dynamiczny rozwój tej dziedziny przypada na II połowę XX i początki XXI w. Zajmuje się ona wyjaśnianiem motywu przestępstwa, a także tworzeniem profilu psychologicznego przestępcy, czasem również analizą osobowości ofiar. Aby zostać kryminologiem, należy zdobyć dogłębną wiedzę w dziedzinie nauk społecznych. Z pomocy tego typu wykwalifikowanych specjalistów korzysta policja, wojsko, czasem również rozmaite instytucje pomocy społecznej czy służby więzienne. Wszechstronność i chęć poszerzania wiedzy to niezbędne cechy w tym fachu. Pomocne są także umiejętności społeczne.

Kryminologia a postęp technologiczny

Początek XXI wieku to czas, który charakteryzuje się dynamicznym postępem technologicznym i naukowym. Nie ma chyba obecnie dziedziny, która nie korzystałaby z jego owoców. Kryminologia nie stanowi tutaj wyjątku. Korzystanie z najnowszego oprogramowania, sprzętu komputerowego czy gadżetów takich jak np. kamera szpiegowska wifi ułatwiają pracę. Ważna jest również współpraca z przedstawicielami innych dziedzin. Przydatna może się okazać podstawowa wiedza z dziedziny biologii i chemii. Praca, z której społeczeństwo odnosi niezaprzeczalne korzyści, w postaci zrozumienia przyczyn występowania różnego rodzaju przestępstw oraz możliwości ich zapobiegania, staje się źródłem ogromnej satysfakcji. Z tego powodu jest to zawód, który cieszy się ogromną popularnością, a uczelnie oferujące ten kierunek studiów przeżywają każdego roku oblężenie w postaci tłumu chętnych do zgłębiania tajników tego zawodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co to są rollup i jak działają?
Co to są rollup i jak działają?
W branży marketingowej istnieje wiele metod reklam. Ulotki czy plakat z czasem odchodzą od produktów reklamowych. Coraz częściej możemy zobaczyć […]
Ostatnie wpisy