Co obejmuje część teoretyczna kursu na prawo jazdy kategorii B?

Co obejmuje część teoretyczna kursu na prawo jazdy kategorii B?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Część testowa egzaminu oparta jest na zasadach zawartych w kodeksie drogowym. Sprawdzana jest znajomość znaków drogowych i sygnalizacji oraz umiejętność podejmowania decyzji w sytuacjach szczególnych. Należy też znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Ważna jest również znajomość budowy pojazdu oraz technik kierowania.

Przebieg egzaminu

Egzamin teoretyczny przeprowadzany jest w sali komputerowej WORDu i trwa 25 min. Dzieli się na 20 pytań z zakresu wiedzy podstawowej oraz 12 pytań specjalistycznych. W zależności od wpływu danej decyzji na bezpieczeństwo ruchu drogowego zadania są punktowane za 3, 2, lub 1 pkt. Aby zaliczyć egzamin trzeba uzyskać co najmniej 68 na 74 możliwe punkty.

Jak skutecznie się przygotować?

Większość ośrodków szkoleniowych proponuje kursy teoretyczne w ramach całego szkolenia. Wiedza przekazywana na wykładach może być łatwiej przyswojona, można jednak skorzystać z opcji kursu online. Taką możliwość daje np. strona http://prymus-osk.pl. W zależności od preferowanej formy można dopasować swój tryb nauki, co z pewnością będzie pomocne w opanowaniu materiału.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Styl retro – jakie meble wniosą odpowiedni klimat?
Styl retro – jakie meble wniosą odpowiedni klimat?
Mieszkania w stylu retro inspirowane są modą lat 50., 60., 70., ubiegłego wieku. Był to czasy pełne żywych kolorów, geometrycznych […]
Ostatnie wpisy