Jak dobrze zorganizować przeprowadzkę?

Jak dobrze zorganizować przeprowadzkę?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przeprowadzkę warto dobrze zaplanować, aby cały proces przebiegł sprawnie i bez niepotrzebnych nerwów. To niemal logistyczne wyzwanie, któremu musimy sprostać, można sobie to ułatwić wykorzystując wskazówki poniżej.
Najlepiej pakować osobno rzeczy z poszczególnych pomieszczeń, aby nie mieszać ich w jednym kartonie.

Rozkręcanie i ponowne skręcanie mebli nie jest najlepszym pomysłem, gdyż narusza to całą konstrukcję. Ponadto ponowne ich złożenie może okazać się niemożliwe. Meble najlepiej przewozić w całości, ewentualnie rozkręcając tylko główne części. Do tego celu możemy najlepiej nada się bagażówka, którą możemy wynająć (sprawdź przykładową ofertę: “Wrocław bagażówka”). Może ona zabrać od razu duże i mniejsze kartony.

Dobrze jest dokonać segregacji rzeczy na te, które można wyrzucić do śmieci, na te które zamierzamy zabrać do nowego mieszkania, a także na te, które mogą jeszcze komuś posłużyć. Warto sprzedać rzeczy, które nam się już nie przydadzą. Możemy w ten sposób opłacić wygodne usługi transportu mebli lub zakupić część wyposażenia nowego mieszkania. Możemy również oddać część rzeczy potrzebującym.

Warto zostawić na koniec odkurzacz lub zmiotkę z szufelką. Pomoże to usunąć kurz spod zabranych mebli.

Przewiezienie rzeczy może być trudne. Transport najlepiej zorganizować korzystając z ofert bagażówek. Umówimy dzień i godzinę i bezpiecznie nasze rzeczy dotrą do nowego mieszkania, nawet jeśli transport dotyczy większych odległości.

W nowym mieszkaniu przyda się jeden karton, w którym znajdziemy rzeczy niezbędne do przetrwania nawet w surowych warunkach. Warto włożyć wcześniej do niego rzeczy do spania. Miejmy także osobno włożone niezbędne dokumenty. Na czas bezpośrednio po przeprowadzce przydadzą się także gotowe przekąski. Zanim znajdziemy garnki do gotowania i wszystkie inne akcesoria kuchenne, nie mówiąc o montażu kuchenki, z pewnością zgłodniejemy. Zanim rozpakujemy wszystkie kartony upłynie trochę czasu, warto mieć rzeczy przygotowane na przetrwanie tego okresu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak należy dbać o odzież, aby zachowała swój intensywny kolor?
Jak należy dbać o odzież, aby zachowała swój intensywny kolor?
Aby zachować intensywny kolor odzieży, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Niektóre z nich wydają się banalnie proste, choć bywa, że […]
Ostatnie wpisy