Czy wiklina jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne?

Czy wiklina jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wikliną nazywa się młode pędy niektórych gatunków drzew. Najczęściej określenie to dotyczy wierzby purpurowej, amerykańskiej, wiciowej oraz migdałowej. Wiklinę wykorzystuje się do wytwarzania wielu przedmiotów codziennego użytku, a przede wszystkim koszy, donic, a także dekoracyjnych elementów architektonicznych. Ze względu na to, że jest to bardzo popularny materiał warto dowiedzieć się, jakie posiada właściwości.

Właściwości, jakie posiada wiklina

Świeże pędy wierzby są przede wszystkim bardzo elastyczne, co zdecydowanie ułatwi ich kształtowanie. Można stworzyć z nich bez problemu dowolne figury. Natomiast po wysuszeniu wiklina staje się bardzo sztywna, dzięki czemu powstała z niej konstrukcja zachowuje swój kształt. Materiał ten jest odpowiednio zabezpieczany, dzięki czemu niestraszne są mu zmieniające się warunki atmosferyczne. Wiklina jest więc odporna na promieniowanie słoneczne, a także na wilgoć. Dzięki temu bardzo często wytwarza się z niej również meble ogrodowe. Popularne jest także wykorzystanie jej do produkcji płotów, które znaleźć można na stronie internetowej takiej jak na przykład: https://www.wiklinowy-ogrod.pl/ploty-wiklinowe-kolekcja-classic-c-2_96.html. Zwiększą one atrakcyjność każdego ogrodu, a dodatkowo pozwolą skutecznie odgrodzić się od sąsiadów i zapewnią prywatność. Zaletą mebli wykonanych z wikliny, oprócz ich trwałości i wytrzymałości, jest również to, że są one bardzo łatwe w codziennej pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Wystarczy wykorzystać zwykłą wodę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie buty dobrze współgrają ze zwiewnymi sukienkami?
Jakie buty dobrze współgrają ze zwiewnymi sukienkami?
Lato rozkręca się z każdym dniem coraz bardziej, a rosnące temperatury skłaniają nas częściej do sięgania po lekkie, zwiewne sukienki […]
Ostatnie wpisy