Co zrobić, żeby szybko zrzucić zbędne kilogramy?

Co zrobić, żeby szybko zrzucić zbędne kilogramy?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadeszło lato, a co za tym idzie upały i żar bez przerwy lejący się z nieba. Jest to pora roku przeznaczona przez wiele osób na urlopy, relaks, odpoczynek i opalanie się na plaży. Nic zatem dziwnego, że pewna część społeczeństwa pracuje nad swoją sylwetką, zrzucając zbędne kilogramy, aby móc godnie zaprezentować się podczas wylegiwania na piasku. Nie każdy posiada jednak wiedzę o tym, jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu ze swojego ciała. Jak się do tego zabrać oraz jak szybko osiągnąć efekty?

Zasady, które warto przestrzegać 

Podstawę powinna stanowić dieta. Przy pomocy specjalnego kalkulatora kalorii wyliczymy sobie swoje zapotrzebowanie. Następnie odejmijmy od uzyskanej wartości 200-300 kalorii, pozostałą część rozdzielmy na makroskładniki – węglowodany, białko, tłuszcze. Na białko przeznaczmy 25% kalorii, na tłuszcze 20%, a resztę na węglowodany. Stosując się do tych proporcji, sprawdzajmy swoją wagę co 2-3 tygodnie. Jeżeli waga wciąż będzie stała w miejscu lub będzie wzrastała, odejmijmy kolejne 100 kalorii. Kolejną zasadą jest zwiększenie aktywności fizycznej. Jogging, jazda na rowerze lub rolkach czy chociażby skakanka potrafią pomóc spalić olbrzymie ilości kalorii. Możesz również zaopatrzyć się w odpowiednie suplementy. Tak zwane przedtreningówki pobudzą nasz organizm i dodadzą energii potrzebnej na treningu. Kreatyna również może okazać się przydatna – jej zadaniem jest przyspieszenie wzrostu mięśni i poprawa ich wydajności. Najsilniejsze spalacze tłuszczu również mogą pomóc nam w pozbyciu się kilku zbędnych kilogramów. Przyspieszają one metabolizm, zwiększają wydatek energetyczny oraz hamują głód.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Alternatywa dla plastikowych naczyń jednorazowych – w co warto inwestować?
Alternatywa dla plastikowych naczyń jednorazowych – w co warto inwestować?
Sporo osób kojarzy naczynia jednorazowe z wyrobami, które są szkodliwe dla środowiska. Trzeba przyznać, że w wielu wypadkach tak jest, […]
Ostatnie wpisy