Co warto wiedzieć przed założeniem klimatyzacji w domu?

Co warto wiedzieć przed założeniem klimatyzacji w domu?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysokie temperatury, z jakimi mamy do czynienia w sezonie letnim znacznie utrudniają funkcjonowanie w mieszkaniach zlokalizowanych w budynkach wielorodzinnych. Aby zapewnić sobie wówczas optymalny komfort termiczny, należy koniecznie rozważyć zakup klimatyzatora. Jest to urządzenie służące stricte do chłodzenia powietrza i regulowania poziomu wilgotności w pomieszczeniach zamkniętych. Najpierw trzeba zazwyczaj uzyskać stosowną zgodę od zarządu spółdzielni, ewentualnie wspólnoty mieszkaniowej. 

Modele przenośne i stacjonarne

Podstawowym rodzajem klimatyzatora przeznaczonego do mieszkania jest urządzenie w postaci pojedynczego monobloku. Wystarczy je podłączyć do kontaktu elektrycznego i uruchomić za pomocą przycisku umieszczonego na obudowie. Główne zalety tego rozwiązania to brak konieczności wiercenia otworów w ścianie oraz duża mobilność, przekładająca się na swobodne przenoszenie z miejsca na miejsce (np. z pokoju dziennego do sypialni). Alternatywę stanowi wyjątkowo cichy i wydajny klimatyzator typu split, składający się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Ta pierwsza jest montowana na elewacji budynku lub na dachu, natomiast druga na ścianie pod sufitem albo przy samej podłodze. Istnieje też możliwość estetycznego zamaskowania konstrukcji w suficie podwieszanym. Jeśli interesuje nas tego typu klimatyzacja do mieszkania Warszawa to miasto, gdzie bez trudu znajdziemy firmę zajmującą się jej sprzedażą i instalowaniem. Przy wyborze konkretnego modelu zwróćmy uwagę na moc (minimum 0,1 kW na metr kwadratowy), intensywność przepływu powietrza (około 200 m3/h), rodzaj czynnika chłodniczego (R407C, R290 lub R410A) i klasę energetyczną (A+++ to strzał w dziesiątkę). Decydując się na założenie klimatyzacji warto zapoznać się z ofertą na tej stronie internetowej: https://www.klimamika.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria do drabin – w co zainwestować, aby ułatwić sobie pracę?
Akcesoria do drabin – w co zainwestować, aby ułatwić sobie pracę?
Drabina to prosta konstrukcja przydatna przy wykonywaniu rozmaitych czynności na wysokości (malowanie ścian, naprawa rynien, tynkowanie itp.). Obecnie ogromną popularnością […]
Ostatnie wpisy