Co daje zachowanie ergonomii w mieszkaniu?

Co daje zachowanie ergonomii w mieszkaniu?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele współczesnych mebli jest stworzonych z myślą o ciekawym designie, unikalnym kształcie czy zgodnie z panującą modą, jednak z czasem okazuje się, że choć są piękne, bywają niekoniecznie wystarczająco praktyczne. Tymczasem dbanie o to, by rozwiązania w naszym mieszkaniu były nie tylko estetyczne, ale także ergonomiczne, jest niezwykle ważne zarówno ze względu na codzienną wygodę użytkowania, jak i na nasze zdrowie.

Ergonomia w mieszkaniu – co to właściwie znaczy?

Ergonomia to nauka zajmująca się dostosowaniem warunków pracy (i codziennego życia) do możliwości fizycznych przeciętnego człowieka. Jej celem jest zwracanie uwagi na to, by fotele były zaprojektowane w sposób odpowiedni dla naszych kręgosłupów, stopnie schodów były na tyle wysokie, by można było na nie wejść bez nienaturalnie wysokiego podnoszenia nóg itd. Takie można dostać na  https://www.toblen.pl/kategoria-produktu/fotele/.

Nieprzestrzeganie zasad ergonomii może skutkować różnego rodzaju uszczerbkami na zdrowiu, choć mogą być one rozwleczone w czasie. Dlatego jeśli nie mamy osobnej sypialni i śpimy w salonie na rozkładanej kanapie, warto pozbyć się nierównej, często ozdobionej wgłębieniami, guzikami i innymi detalami sofy, a zamiast niej wybrać narożniki do salonu, które mogą być równie ładne, a przy tym będą tworzyły równą, wygodną powierzchnię do spania. Warto wybrać taki, który ma aston tkanina jako materiał obicia.

Dobrze też jest przyjrzeć się swoim szafom – czy półki nie są za wysoko albo za nisko? Czy potrafimy wygodnie sięgnąć na tył każdej półki? Jeśli nie, być może rozwiązaniem problemu szafy przesuwne na zamówienie. Sami wybierzemy wszystkie te parametry, dzięki czemu komfort użytkowania znacznie się podniesie.

Zachowanie ergonomii w mieszkaniu daje nam pewność, że wszystkie elementy są dostosowane dokładnie do naszych potrzeb. Nie obciążamy w ten sposób niepotrzebnie stawów czy kręgosłupa, a tym samym zmniejszamy ryzyko kontuzji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zespół na wesele kontra DJ
Zespół na wesele kontra DJ
Wybór muzyki na wesele nie jest prostą sprawą. Jest to bardzo ważny aspekt każdej imprezy, należy się więc dobrze zastanowić […]
Ostatnie wpisy