Ciekawostki o gnieździe mini jack 3,5 mm

Ciekawostki o gnieździe mini jack 3,5 mm
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Gniazdo minijack 3,5 mm zostało wprowadzone na rynek w 1960 roku. Jako jedno z niewielu, pozostało w niezmienionej formie przez 50 lat. Obecnie w nowoczesnych urządzeniach elektronicznych, takich jak smartfony, coraz rzadziej spotyka się ten standard.  Z kolei w sprzęcie audio-wizualnym (zarówno tym amatorskim, jak i profesjonalnym) gniazdo minijack 3,5 mm jest montowane do dzisiaj. Wynika to m.in. z dużej liczby słuchawek przewodowych dostępnych na rynku, a także użytkowników, którzy nie chcą korzystać z modeli bezprzewodowych.

Co warto wiedzieć o gnieździe minijack 3,5 mm?

Każda wtyczka składa się m.in. z tulei, która pełni rolę uziemienia, a także pierścienia. Prawy kanał jest odpowiedzialny za stereo. Kolejny element to nasadka odpowiedzialna za lewy kanał sterowo. Ponadto wszystkie wtyczki minijack 3,5 mm są wyposażone w pierścień izolujący. Najważniejszą zaletą takiej konstrukcji jest możliwość włożenia wtyku do gniazda w każdej pozycji. W praktyce przekłada się to na wysoki komfort użytkowania. Możliwość bezpiecznego obrotu złącza w gnieździe ogranicza problematyczne plątanie przewodu.  Więcej ciekawostek o złączu można znaleźć na wirearea.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Idealna logistyka w e-commerce – Jak ją zapewnić?
Idealna logistyka w e-commerce – Jak ją zapewnić?
Logistyka w każdym biznesie jest ważna. W przypadku eCommerce, logistyka może być jednak jeszcze bardziej krytyczna. Jeśli twój produkt nie […]
Ostatnie wpisy