Chcesz założyć warsztat? Zobacz, co musisz mieć

Chcesz założyć warsztat? Zobacz, co musisz mieć
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obowiązkowe wyposażenie każdego warsztatu

Otwarcie własnego warsztatu samochodowego to dobry pomysł na własny biznes. Zanim jednak warsztat zacznie funkcjonować, konieczny jest zakup odpowiednich narzędzi i sprzętów. Podstawowym elementem wyposażenia każdego warsztatu jest podnośnik, który ułatwia dostęp do podwozia oraz kół. Podnośniki samochodowe warsztatowe dostępne są w różnych rozmiarach i cenach. Aby podnieść całe auto, konieczne jest zastosowanie podnośników dwu lub czterokolumnowych. Obowiązkowym wyposażeniem każdego warsztatu są również narzędzia hydrauliczne podłączane do kompresora, które znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę.

Żaden warsztat nie może także funkcjonować bez zestawu narzędzi ręcznych, takich jak klucze czy wkrętaki. Konieczny jest również zakup narzędzi specjalistycznych wykorzystywanych do naprawy konkretnych podzespołów samochodu. Oczywiście w warsztacie samochodowym nie może zabraknąć także narzędzi diagnostycznych, umożliwiających wykrycie usterek. Co ciekawe coraz częściej narzędziem pracy mechaników samochodowych jest komputer wraz z odpowiednim oprogramowaniem. Podłączenie komputera do samochodu pozwala na łatwe wykrycie błędów i awarii.

Sprzęt, który również warto mieć

W profesjonalnych warsztatach samochodowych nie powinno brakować także pras hydraulicznych. Prasy warsztatowe wykorzystywane mogą być do prostowania wałów i wałków, a także do wciskania lub wyciskania łożysk. W trosce o środowisko naturalne warsztat wyposażyć można także w prasę do zgniatania zużytych filtrów oleju. W przypadku, gdy w warsztacie ma być prowadzona kompleksowa obsługa aut, nie powinno w nim zabraknąć narzędzi potrzebnych do wymiany i wyważenia ogumienia, a także sprzętu potrzebnego do serwisowania klimatyzacji samochodowych. Przydatnym narzędziem są również wyciągarki spalin, które podłączone do rury wydechowej samochodu, pozwalają na odprowadzanie spalin poza warsztat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich usług marketingowych warto skorzystać?
Z jakich usług marketingowych warto skorzystać?
Marketing jest jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia biznesu. Bardzo często działania w jego zakresie prowadzą same firmy, powierzając je specjalnie […]
Ostatnie wpisy