Wanna i stelaż podtynkowy – czy trudno je zamontować?

Wanna i stelaż podtynkowy – czy trudno je zamontować?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samodzielny montaż wanny

Chociaż montaż wanny na pierwszy rzut oka wydaje się czynnością skomplikowaną, przy odrobinie chęci oraz zdolności manualnych może zostać przeprowadzony samodzielnie. Oczywiście stopień trudności uzależniony jest w dużym stopniu od wybranego modelu produktu oraz producenta. Najłatwiejszy jest montaż wanny prostokątnej, nieco trudniej będzie osadzić wannę narożnikową.

Więcej problemów może sprawić uruchomienie wanny wyposażonej w funkcję hydromasażu. Chcąc uniknąć problemów podczas montażu, najlepiej wybierać produkty pochodzące od renomowanego producenta. Przykładowo decydując się na wanny Roca, można mieć pewność, że wszystkie elementy potrzebne do montażu będą odpowiednio spasowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Prawidłowy montaż tanich produktów pochodzących z Chin może być wyzwaniem dla najlepszych hydraulików. Podczas montażu wanny szczególną uwagę należy zwrócić na poziomowanie. Większość wanien ma nóżki o regulowanej wysokości, które umożliwiają łatwe dopasowanie do wysokości podłoża. Podłączenie odpływu również nie jest trudne i nie wymaga specjalnych umiejętności.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu stelaża

Wiele osób przeprowadzających remont we własnym zakresie zastanawia się jak zamontować stelaż podtynkowy do WC lub umywalki. Okazuje się, że nie jest to bardzo trudne, chociaż wymaga pewnych umiejętności i wiedzy. Przed rozpoczęciem montażu należy zdecydować, jaki stelaży wybrać, do zabudowy ciężkiej, czy lekkiej. Te pierwsze montowane są do ściany, a następnie obmurowywane po bokach.

Należy pamiętać, aby po przykręceniu stelaża podłączyć spłuczkę do instalacji wodnej. Po obmurowaniu cała konstrukcja powinna być solidna i trwała. W związku z tym, że stelaże lekkie montowane są do lekkich ścianek działowych, należy zwrócić szczególną uwagę na ich prawidłowy montaż. Ważny jest głównie odpowiednie podłoże, ponieważ to ono przenosić będzie większość obciążeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kto musi odbyć okresowe szkolenie BHP?
Kto musi odbyć okresowe szkolenie BHP?
Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, pracodawcy mają obowiązek kierować swoich pracowników na szkolenia okresowe BHP. Ich głównym celem […]
Ostatnie wpisy