Rodzaje wózków, jakie wspomagają pracę każdego magazyniera

Rodzaje wózków, jakie wspomagają pracę każdego magazyniera
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym magazynie są wykorzystywane liczne urządzenia, które ułatwiają transportowanie towarów z miejsca na miejsce, a także ich załadunek i rozładunek. Szczególnie istotną rolę odgrywają rozmaite wózki, dzięki którym w znacznym stopniu wzrasta zarówno efektywność, jak i ogólny komfort pracy. Są to w większości konstrukcje odporne na duże obciążenia oraz wyjątkowo funkcjonalne. Wiele przydatnych modeli posiada w swoim asortymencie sklep internetowy taki jak https://agromech.com.pl/12-wozki-reczne-i-wozki-transportowe.

Proste rozwiązania często okazują się najbardziej skuteczne

W magazynach korzysta się powszechnie przede wszystkim z ręcznych wózków paletowych, zwanych potocznie „paleciakami”. Służą one do wygodnego przewożenia wszelkich ładunków umieszczonych na drewnianych lub plastikowych paletach. Standardowy model jest wyposażony w gumowe koła oraz specjalne rolki poliuretanowe zlokalizowane bezpośrednio przy widłach. Kolejny popularny rodzaj wózków to wersje platformowe ze składanymi uchwytami. Nadają się idealnie do szybkiego transportowania niewielkich towarów, ponieważ są niezwykle proste w obsłudze i kompaktowe, a jednocześnie ponadprzeciętnie zwrotne. Dzięki pomysłowej budowie sprawdzają się w szczególności przy samochodach dostawczych. Oprócz tego w magazynach używa się nierzadko wózków taczkowych przeznaczonych stricte do przewożenia skrzynek, worków oraz kartonów. Na rynku znajdziemy modele zróżnicowane pod względem nośności. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o następujących wózkach: widłowych z napędem elektrycznym i gazowym, piętrowych (z kilkoma blatami i regulowaną wysokością), podnośnikowych, typu dolly, a także wysokiego składowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie wymagania powinny spełniać pomieszczenia czyste, aby były gotowe do użytku?
Jakie wymagania powinny spełniać pomieszczenia czyste, aby były gotowe do użytku?
Pomieszczenia czyste są powszechnie wykorzystywane choćby w branży spożywczej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej czy medycznej. Panują w nich sterylne warunki sprzyjające wytwarzaniu […]
Ostatnie wpisy