Rodzaje pompek do klimatyzatorów – które z nich są niezbędne do prawidłowego działania urządzenia?

Rodzaje pompek do klimatyzatorów – które z nich są niezbędne do prawidłowego działania urządzenia?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z wymaganych elementów w niemal każdym systemie klimatyzacji jest pompka do skroplin. Jak sama nazwa wskazuje, służy ona do skutecznego odprowadzania skroplonego gazu – np. do rynny lub sieci kanalizacyjnej. Ma to bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego układu, a także przekłada się na brak brzydkiego zapachu i zniwelowanie ryzyka zalania wnętrza domu czy biura. Wyjątkowo funkcjonalne pompki znajdziemy w ofercie tego specjalistycznego sklepu online, dostępnego pod adresem https://www.sauermann.com.pl/produkty/pompki-skroplin.html.

Wygoda eksploatacji to podstawa

Od wielu lat największą popularnością cieszą się pompki wyposażone w tłok oscylacyjny. Zasada ich działania jest nieskomplikowana – otóż najpierw zasysają skropliny, a później wytłaczają je poza system za pomocą tłoka. W tej kategorii wyróżniamy modele monoblokowe i dwuelementowe. Te pierwsze składają się z pojedynczej jednostki głównej uzupełnionej o czujnik kondensatu, natomiast drugie posiadają odrębny zbiornik z czujnikiem. Na rynku są też dostępne pompki perystaltyczne, działające w oparciu o przepychanie skroplin przez specjalny przewód z wykorzystaniem rolek zainstalowanych na obrotowym kole. Ich kluczowe atuty to optymalna szczelność, zaskakująco cicha praca oraz możliwość bezproblemowego transportowania nawet agresywnego lub mocno zanieczyszczonego czynnika roboczego. Na uwagę zasługują ponadto pompki odśrodkowe, usuwające skroplony gaz z użyciem turbiny. Charakteryzują się one sporą czułością na zanieczyszczenia, dlatego wprost idealnie sprawdzają się w klimatyzacjach z ponadprzeciętną ilością kondensatu (np. przemysłowych).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skup aut – jakie rodzaje samochodów są tam przyjmowane?
Skup aut – jakie rodzaje samochodów są tam przyjmowane?
Gdy szybko chcemy sprzedać samochód, musimy zapoznać się z wszystkimi dostępnymi opcjami. Może być też tak, że już wystawiliśmy atrakcyjne […]
Ostatnie wpisy