Piramida Maslowa w pracy – co warto wiedzieć?

Piramida Maslowa w pracy – co warto wiedzieć?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Hierarchia potrzeb Maslowa to sposób patrzenia na potrzeby człowieka. Została ona nazwana na cześć Abrahama Maslowa, który w swojej pracy badał temat ludzkiej motywacji.
Piramida Maslowa jest próbą uporządkowania naszych potrzeb w sposób, który ma sens.

Na jakie poziomy się dzieli?

Ma cztery poziomy, o których można myśleć jako o bardziej podstawowych niż bardziej zaawansowanych. Najwyższy poziom to samorealizacja, czyli osiąganie tego, co chce się w życiu robić. Obejmuje to posiadanie obfitości zasobów i możliwość zrobienia wszystkiego, co się chce.

Kolejny poziom w dół piramidy Maslowa to poziom społeczny/intrapersonalny, który oznacza dogadywanie się z ludźmi i bycie lubianym przez innych. Wiąże się to również z poczuciem przynależności i utrzymywaniem bliskich i znaczących relacji z innymi.

Kolejny poziom w dół piramidy Maslowa to potrzeby fizjologiczne/bezpieczeństwa, które oznaczają posiadanie wystarczającej ilości jedzenia, wody, schronienia i bezpieczeństwa przed niebezpieczeństwem. Obejmuje to bycie zdrowym i chronionym przed szkodą lub urazem poprzez polisy ubezpieczeniowe lub inne środki. Jeśli chcesz poprawić jej poziom w swojej firmie, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać szczegóły: https://www.flexee.eu/.

Ostatnim poziomem w dół piramidy Maslowa są potrzeby psychologiczne/oceny, które oznaczają szacunek ze strony innych osób dla twoich umiejętności lub osiągnięć w życiu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pielęgnować ogród podczas upałów?
Jak pielęgnować ogród podczas upałów?
Trudny okres Lato jest porą roku powszechnie lubianą przez ludzi. Można ochładzać się lodami, kąpać w basenie, a przede wszystkim […]
Ostatnie wpisy