Odsysacz czy plecionka – co jest lepsze do usuwania nadmiaru cyny?

Odsysacz czy plecionka – co jest lepsze do usuwania nadmiaru cyny?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Najczęściej wykorzystywanym spoiwem lutowniczym jest cyna. Na rynku można znaleźć zarówno cyny bezołowiowe, jak i te z dodatkiem ołowiu. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z lutowaniem, często używają zbyt dużej ilości spoiwa, które w skrajnych przypadkach może powodować zwarcia.

Efektywne usuwanie nadmiaru cyny

Plecionka to nic innego jak drobne żyłki miedzi, których zadaniem jest zasysanie nadmiaru cyny. To rozwiązanie najlepiej sprawdza się w precyzyjnych pracach, w których zachodzi konieczność usuwanie niewielkiej ilości lutowia. Z kolei odsysacz to urządzenie najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki tłokowi, zasysa nadmiar cyny, która bezpośrednio trafia do zbiorniczka. To rozwiązania jest najbardziej efektywne w momencie, gdy zachodzi potrzeba szybkiego usunięcia dużej ilości lutowia.

Niektóre odsysacze charakteryzują się antystatycznymi właściwościami, dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystywane do pracy ze szczególnie wrażliwymi układami. Ze względu na niską cenę odsysaczy i plecionek, zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni elektronicy, używają obu rozwiązań. Na equipmentforelectronics.com można znaleźć przydatne informacje na ich temat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Propozycje ubioru dla chłopców na wesele
Propozycje ubioru dla chłopców na wesele
Wybór odpowiedniego zestawu ubranek dla najmłodszych gości weselnych to często spory problem wśród rodziców. Z jednej strony wypada, aby dziecko […]
Ostatnie wpisy