Kto musi odbyć okresowe szkolenie BHP?

Kto musi odbyć okresowe szkolenie BHP?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, pracodawcy mają obowiązek kierować swoich pracowników na szkolenia okresowe BHP. Ich głównym celem jest aktualizacja oraz znaczne ugruntowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy (w zakładzie lub na konkretnym stanowisku). Dodatkowo uczestnicy zostają zapoznani z aspektami techniczno-organizacyjnymi. Jeśli chcemy zapewnić naszym podwładnym np. okresowe szkolenia bhp ppoż Warszawa to miasto, w którym bez problemu znajdziemy oferującą je firmę. 

Robotnicy to nie jedyna grupa

Szkolenia okresowe z zakresu BHP muszą odbywać przede wszystkim osoby zatrudnione na stanowiskach robotniczych, na których występuje bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia bądź życia (minimum raz w roku). Poza tym udział w szkoleniu jest wymagany w przypadku pracowników inżynieryjno-technicznych (co najmniej raz na 5 lat), administracyjno- biurowych (nie rzadziej niż raz na 6 lat) oraz ludzi zatrudnionych w służbie BHP (co 5 lat). Dodajmy, że nawet osoby pełniące funkcje kierownicze powinny koniecznie uczestniczyć w tego rodzaju kursach i seminariach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy przedszkole artystyczne jest odpowiednie dla Twojego dziecka?
Czy przedszkole artystyczne jest odpowiednie dla Twojego dziecka?
Czy Twoje dziecko ma zamiłowanie do sztuki? Czy uwielbia tworzyć, być kreatywnym i tworzyć rzeczy? Jeśli tak, to przedszkole artystyczne […]
Ostatnie wpisy