Kiedy należy się zaopatrzyć w nowy akumulator do samochodu?

Kiedy należy się zaopatrzyć w nowy akumulator do samochodu?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Części samochodowe mają swoją określoną żywotność, dlatego po pewnym czasie trzeba je wymienić. Tak samo jest z akumulatorem. Niesprawny i zużyty akumulator może skutkować tym, że auto nie odpali. Problemem jest zwykle zima oraz minusowe temperatury. Niekiedy udaje się samodzielnie podładować urządzenie w domu przy pomocy prostownika, ale finalnie niesprawny akumulator należy wymienić.

Po czym można rozpoznać zużyty akumulator?

Ta część samochodowa daje bardzo określone objawy, jeśli jest zużyta. Jednym z nich jest niski poziom elektrolitu w akumulatorze. Ubytki elektrolitu są normalne podczas eksploatacji samochodu, dlatego powinno się kontrolować poziom cieczy i w razie potrzeby uzupełnić wodą demineralizowaną. Poziom naładowania udaje się w łatwy sposób zmierzyć przy pomocy woltomierza. Jeśli napięcie jest niższe niż 12,4 V — akumulator jest rozładowany. W niektórych przypadkach pomaga doładowanie urządzenia, ale często okazuje się, że konieczny jest nowy akumulator. Dobrej jakości produkty można znaleźć wymienionym adresem https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulatory-samochodowe-c-12.html. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na pojemność oraz na wymiary urządzenia. Ważne jest też rozmieszczenie biegunów, oznaczonych jako ujemny i dodatni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Spedycja morska – wszystko co musisz wiedzieć
Spedycja morska – wszystko co musisz wiedzieć
Spedycja morska to proces transportu ładunków za pomocą statku. Być może już wiesz, że spedycja morska jest zazwyczaj tańsza niż […]
Ostatnie wpisy