Kabel RCA – jakie ma zalety?

Kabel RCA – jakie ma zalety?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Kabel RCA to typ kabla audio/wideo używany do przesyłania sygnałów analogowych. Kabel RCA został wynaleziony przez Radio Corporation of America (RCA) w 1926 roku jako ulepszenie wcześniejszych typów okablowania używanych do transmisji radiowych. Kable RCA można kupić online lub w każdym większym sklepie z elektroniką

Gdzie są używane?

Kable RCA są powszechnie używane do podłączania urządzeń audio, takich jak domowe zestawy stereo i telewizory do urządzeń takich jak odtwarzacze CD i odtwarzacze DVD. Są one również używane do podłączania urządzeń wideo, takich jak magnetowidy i konsole do gier do telewizorów.

Kabel RCA ma trzy złącza: dwa dla analogowego audio i jedno dla analogowego wideo. Złącza to małe, okrągłe wtyczki na każdym końcu kabla, które pasują do odpowiednich portów w urządzeniach. Każdy zestaw złączy przenosi inny sygnał: czerwony dla lewego audio, biały dla prawego audio, żółty dla kompozytowego wideo (który łączy oba kanały wideo w jeden sygnał) i niebieski dla komponentowego wideo (oddzielny sygnał dla każdego komponentu kolorowego).

Główna zaleta to prostota

Największą zaletą kabla RCA jest jego prostota – nie trzeba się martwić o to, która końcówka idzie gdzie, ani o to, czy prawidłowo przerzuciliśmy przełączniki w urządzeniu lub amplitunerze; wystarczy go podłączyć i już! Ponadto, ponieważ są one tak proste, są niedrogie i łatwe do wymiany w przypadku uszkodzenia lub zgubienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego służą studzienki wodomierzowe?
Do czego służą studzienki wodomierzowe?
Podczas instalacji wodomierza w budynku należy kierować się przede wszystkim jego odpowiednim umiejscowieniem – powinien znajdować się w miejscu łatwo […]
Ostatnie wpisy