Jakie korzyści przynoszą szkolenia dla firm?

Jakie korzyści przynoszą szkolenia dla firm?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korzyści ze szkoleń dla firm jest wiele. Pracownicy, którzy posiadają umiejętności pozwalające im dobrze wykonywać swoją pracę, są szczęśliwymi i wydajnymi pracownikami. Szkolenie pracowników w zakresie nowych umiejętności może nie tylko podnieść morale i motywację, ale także zwiększyć wydajność.

Szkolenie jest również ważnym elementem rekrutacji nowych pracowników. Pracodawcy muszą pokazać potencjalnym kandydatom, że zainwestowali w swoich pracowników i odpowiednio ich przeszkolili, zanim rozważą zatrudnienie kogoś innego na tym stanowisku.

Zatrzymanie pracowników

Szkolenia dla firm mogą pomóc w zatrzymaniu pracowników. W rzeczywistości, według Society for Human Resource Management (SHRM), tylko 30% pracowników uważa, że otrzymało wystarczające szkolenie w swojej pracy. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o millenialsów, którzy częściej odchodzą z pracy, ponieważ czują, że nie ma w niej wystarczająco dużo miejsca na awans lub rozwój.

Lepsza wydajność

Firmy, które zapewniają szkolenia i możliwości rozwoju, zauważają wzrost wydajności pracowników. Na przykład, badanie przeprowadzone przez SHRM wykazało, że w firmach, które mają sformalizowane programy szkoleniowe, średni wskaźnik rotacji wynosi 13% – w porównaniu z 18% w firmach, które nie mają żadnego sformalizowanego programu szkoleniowego.
Istnieją również dowody na to, że tego typu inwestycje mogą prowadzić do zwiększenia zysków firmy: Badanie przeprowadzone przez Training Industry wykazało, że firmy posiadające skuteczny program szkoleniowy odnotowały średni wzrost przychodów o 10%.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką rolę pełnią elektrozawory w procesach przemysłowych?
Jaką rolę pełnią elektrozawory w procesach przemysłowych?
Elektrozawory to proste zawory, które sterowane są poprzez prąd elektryczny. Swoje zastosowanie zawory elektromagnetyczne znajdują w przemysłowej automatyce, a także […]
Ostatnie wpisy