Jakie działania należy podjąć, aby zapewnić osobie zmarłej godny pochówek?

Jakie działania należy podjąć, aby zapewnić osobie zmarłej godny pochówek?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śmierć czeka każdego, a jednak trudno się z nią pogodzić. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy odchodzi ktoś bliski. W chwili śmierci drugiej osoby trzeba przezwyciężyć strach, żal i smutek i zebrać w sobie sił potrzebne do organizacji pogrzebu. Zorganizowanie godnego pochówku to ostatnia rzecz, jaką można zrobić dla zmarłego. Chcąc dobrze zaplanować pogrzeb, trzeba pomyśleć o wielu istotnych kwestiach. Jakie działania należy podjąć, aby pogrzeb w ogóle mógł się odbyć, a jednocześnie stanowił godne pożegnanie?

Jak zorganizować godny pogrzeb?

Chcąc zorganizować pogrzeb, w pierwszej kolejności należy udać się do kościoła w konkretnej parafii i poprosić o ustalenie terminu mszy pogrzebowej. Mając pewność, że termin jest już ustalony, można przystąpić do dalszych działań. Konieczne jest przede wszystkim zorganizowanie przewozu zwłok z kostnicy, zakup odpowiedniej trumny, zamówienie kwiatów i wieńców, a także zadbanie o stosowną oprawę pogrzebu, a więc skontaktowanie się chociażby z organistą. To nie wszystko, ponieważ istotne jest również wybranie nagrobka, który będzie swego rodzaju pamiątką po zmarłej osobie. Wszystkie te działania można podjąć oczywiście samemu, ale znacznie łatwiej jest skorzystać z pomocy domów pogrzebowych, które takimi sprawami zajmują się profesjonalnie. Jeśli potrzebne będą usługi pogrzebowe Nowy Sącz jest jednym z miast, w którym można z nich skorzystać za uczciwą cenę.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić praktyczną i modną łazienkę?
Jak urządzić praktyczną i modną łazienkę?
Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna i bezpieczna. Przy projektowaniu jej wnętrza musimy koniecznie wziąć pod uwagę zarówno wymiary jak […]
Ostatnie wpisy