Jakie donice są modne?

Jakie donice są modne?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmieniające się trendy nie są cechą jedynie mody dotyczącej ubioru. Dziś stylowy musi być również dom i ogród, a moda nie omija wyposażenia oraz akcesoriów ogrodniczych. Jakie nowości pojawiły się na rynku i na co warto zwrócić uwagę? Oto dwie propozycje.

Drewno i kamień

W dekoratorstwie zauważono silne zwrócenie się ku naturalnym materiałom. Trend ten uwidocznił się również w najnowszych aranżacjach ogrodowych, gdzie nawet donice muszą być wykonane z kamienia bądź ładnie obrobionego drewna. Jednakże tego rodzaju dodatki mogą być dość kosztowne i często są bardzo podatne na działanie warunków atmosferycznych.

Ich funkcję z powodzeniem mogą pełnić donice ogrodowe kompozytowe, są one znacznie lżejsze, bardziej wytrzymałe, a ponad to o wiele tańsze niż produkty wykonane z materiałów naturalnych. Stąd też pozwolą nam cieszyć się modnym stylem bez dużych nakładów finansowych.

Światło w ogrodzie

Coraz częściej zwraca się również uwagę na subtelne oświetlenie przestrzeni. Bardzo popularne są na przykład lampki solarne, które dzięki zastosowaniu baterii słonecznych, nie muszą być podłączone do sieci elektrycznej i można dowolnie zmieniać ich rozmieszczenie. Ładnie wyglądają lampiony zawieszane na drzewach, bądź lampki punktowo rozświetlające ciekawe zakamarki ogrodu.

Coraz częściej można również znaleźć podświetlane donice, które idealnie uzupełnią aranżację w bardziej nowoczesnym stylu. Z ich przykładami można zapoznać się na https://ogrodidom24.pl/pl/c/Donice-podswietlane-Led-Monumo/153.

Niezależnie od tego na jaki rodzaj oświetlenia się zdecydujemy, pamiętajmy, że teraz światła nie służą jedynie do oświetlenia ścieżki, lecz mają uczynić nasz ogród bardziej tajemniczym i ciekawym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić jadalnię która spełni oczekiwania całej rodziny?
Jak urządzić jadalnię która spełni oczekiwania całej rodziny?
Jadalnia to bardzo ważne miejsce w każdym domu, ponieważ to właśnie tutaj cała rodzina może spożywać wspólne posiłki i cieszyć […]
Ostatnie wpisy