Jak wygląda montaż nowych okien – dlaczego powinni robić to fachowcy?

Jak wygląda montaż nowych okien – dlaczego powinni robić to fachowcy?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowy montaż okien wpływa na ich dalszą funkcjonalność, dlatego powinien być on wykonany profesjonalnie. Nieprawidłowości w tym zakresie mogą spowodować nieszczelność okien, a tym samym zwiększone wydatki na ogrzewanie czy stratę pieniędzy na dobrej jakości stolarkę, która nie spełnia swojej funkcji. W związku z tym zadanie lepiej zlecić profesjonalistom, którzy dostępni są chociażby pod adresem http://www.erka-systemy.pl/strona/Montaz-Serwis/Montaz-okien.

Podstawa montażu

Stolarka okienna obsadzana jest najczęściej na dyblach, czyli w rzeczywistości stalowych kołkach rozporowych, które przechodzą przez ramę. W związku z tym mocowanie jest niezauważalne i nie wymaga wykończenia całej szerokości ościeża. Dyble dopasowywane są do materiału ściennego. Następnie szczelina między ramą i murem jest uzupełniania za pomocą poliuretanowej pianki montażowej. W profesjonalnym montażu warstwowym pianę należy zabezpieczyć od wewnątrz przy pomocy taśmy paroszczelnej, natomiast zewnętrznie przy pomocy wodoodpornej taśmy paroprzepuszczalnej. Dzięki temu są aż trzy warstwy. Pierwsza – paroizolacyjna, zapobiegająca przenikaniu wilgoci z domu, termoizolacyjna i paroszczelna, która odpowiada za zabezpieczenie piany przed deszczem i pozwala na dyfuzję pary wodnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób i na jakich płaszczyznach życia pomoże nam zawodowy coach?
W jaki sposób i na jakich płaszczyznach życia pomoże nam zawodowy coach?
Niejeden z nas słyszał zapewne angielskojęzyczne słowo – coaching. Ale z pewnością nie każdy rozumie, co ono oznacza. Najczęściej pojęcie […]
Ostatnie wpisy