Jak sprawdzić czy zakład pracy jest przygotowany w razie wystąpienia pożaru?

Jak sprawdzić czy zakład pracy jest przygotowany w razie wystąpienia pożaru?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pożary są w naszym kraju realnym zagrożeniem. Szczególnie dotyczy to dużych firm i przedsiębiorstw produkcyjnych, które wykorzystują różnego rodzaju materiały o podwyższonej palności (na przykład elementy drewniane i chemikalia). Zatem, jak skutecznie zabezpieczyć mienie przed ewentualnymi skutkami pożaru? Które elementy systemów ochrony przeciwpożarowej powinny być regularnie sprawdzane? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Ochrona przeciwpożarowa budynku – o czym musi pamiętać zarządca budynku?

Ustawodawca nakłada na właścicieli, określonych w ustawie, budynków konieczność montażu w nich odpowiednich systemów przeciwpożarowych. Jest to bardzo istotne, gdyż ich brak jest podstawą do braku wydania decyzji o możliwości korzystania z nieruchomości, a przypadku pożaru może skutkować odmową wypłaty odszkodowania. Zatem, kto w województwie mazowieckim zajmuje się projektowaniem, montażem i serwisem owych instalacji. Dla przykładu firmą, która ma w swojej ofercie systemy przeciwpożarowe Warszawa jest między innymi przedsiębiorstwo Nofire.

W ochronie przeciwpożarowej niezwykle ważna jest wstępna ocena zagrożeń. Co więcej, zamontowane w budynku systemy PPOŻ, aby móc skutecznie działać, muszą być regularnie sprawdzane. Zadania te najlepiej powierzyć firmom, które mają w swojej ofercie serwis i rzeczową ocenę tego typu instalacji. Dla przykładu, w województwie mazowieckim ekspertyza PPOŻ Warszawa może być wykonana przez wspomnianą wcześniej firmę Nofire.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prowadzenie firmy – jak odpowiednio zabezpieczyć wrażliwe dane?
Prowadzenie firmy – jak odpowiednio zabezpieczyć wrażliwe dane?
Prowadzenie firmy to nie tylko analiza zysków i strat, ale także szereg czynności administracyjnych. Wśród nich ważną kwestią jest właściwa […]
Ostatnie wpisy