Jak się ubrać na grzyby?

Jak się ubrać na grzyby?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesień to czas, kiedy wszyscy miłośników zbierania grzybów wyruszają na wyprawy do lasu. Zbieranie grzybów jest bardzo relaksującym i wyjątkowo popularnym w naszym kraju sposobem spędzania wolnego czasu. Zanim jednak wybierzemy się na jesienne grzybobranie powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim kluczowa jest odpowiednia odzież do lasu. Jesienią pogoda bywa kapryśna, robi się zdecydowanie chłodniej, a w lasach jest wilgotno. Dlatego niezbędne są gumowe, wysokie kalosze, dzięki którym unikniemy przemoczenia stóp. Gumowy but chroni także przed kleszczami, które bytują w trawie i na niskich wysokościach. Należy także zaopatrzyć się w ciepłe, nieprzemakalne spodnie oraz przeciwdeszczową kurtkę z kapturem. Na głowę przyda się czapka zakrywająca uszy lub w cieplejsze dni czapka z daszkiem.

Jaki sprzęt zabrać na grzyby?

Oprócz odpowiedniego stroju powinniśmy zadbać również o inne akcesoria. Do zbierania grzybów najlepiej sprawdzi się wiaderko lub wiklinowy koszyk. Nie należy wybierać się do lasu bez noża albo scyzoryka, którym w razie potrzeby utniemy lub rozkroimy grzyba. Jeśli nie znamy dobrze terenu warto zabrać ze sobą mapę, a na wzmocnienie sił – kanapki i ciepłą herbatę w termosie. Do spakowania tych wszystkich rzeczy przydane będą pojemne plecaki outdoorowe, które idealnie nadają się na leśne wyprawy. Do plecaka dobrze jej wrzucić także atlas grzybów – może się przydać, gdy będziemy mieć wątpliwości czy znaleziony przez nas grzyb na pewno jest jadalny.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najciekawsze miejsca na narty we Włoszech
Najciekawsze miejsca na narty we Włoszech
Wybierając się na wyjazd zimowy lub wiosenny na narty warto rozważyć nie tylko polskie ośrodki czy przygraniczne oferty naszych sąsiadów, […]
Ostatnie wpisy