Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Jak ogłosić upadłość konsumencką?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na czym polega ogłoszenie niewypłacalności przez osobę fizyczną?

Upadłość konsumencka jest postępowaniem sądowym. Z prawa do złożenia wniosku, może skorzystać osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej, jeśli z powodu zdarzeń losowych, nie jest w stanie spłacać swoich zaciągniętych zobowiązań finansowych, wskutek czego staje się osobą niewypłacalną. Bardzo istotne jest, że stosowny wniosek może złożyć osoba zadłużona, która popadła w problemy finansowe z nie swojej winy, czyli do niewypłacalności nie doszło na skutek celowego działania. Aby dobrze przygotować się do ogłoszenia upadłości, najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii, takiej jak ta: https://kancelariad2dgroup.pl/. Prawnicy z pewnością dokładnie przeanalizują sytuację klienta i zweryfikują możliwość złożenia wniosku, pomogą też w przygotowaniu wymaganych dokumentów. Adwokat może być również reprezentantem na każdym etapie postępowania i podczas negocjacji z wierzycielami.

Gdzie złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

Wniosek składa się w wydziale gospodarczym sądu rejonowego, właściwym dla miejsca zamieszkania osoby fizycznej. Przykładowo, jeżeli zaistniała upadłość konsumencka Olsztyn jest miejscem zamieszkania osoby zadłużonej, to stosowny wniosek należy złożyć w Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego w Olsztynie. Po rozpatrzeniu sprawy sąd ogłasza upadłość i wyznacza syndyka, który ustala listę wierzytelności. Następnie sędzia-komisarz zatwierdza ustaloną listę. Sąd oddłuża konsumenta lub ustala plan spłaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Designerskie meble – dla domu i biznesu
Designerskie meble – dla domu i biznesu
Projekty nowoczesnych mebli powinny zachwycać i intrygować odbiorców. Oprócz swojej nieoczywistej formy powinny również być funkcjonalne. Tylko nieszablonowe myślenie i […]
Ostatnie wpisy