Jak należy dbać o odzież, aby zachowała swój intensywny kolor?

Jak należy dbać o odzież, aby zachowała swój intensywny kolor?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby zachować intensywny kolor odzieży, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Niektóre z nich wydają się banalnie proste, choć bywa, że zapominamy o nich na co dzień w natłoku obowiązków. Stosowanie się jednak do tych zaleceń pozwala dłużej cieszyć się żywym kolorem ubrań i przedłużyć ich trwałość zamiast powtarzającej się wymiany starych ubrań na nowe.

Pranie – podstawowe zasady

Jedną z najprostszych metod utrzymania właściwego koloru tekstyliów jest staranne pranie. Co to oznacza? Przede wszystkim należy segregować ubrania pod względem kolorów. Ważnym elementem jest także wywracanie ubrań na lewą stronę, ponieważ blaknięcie koloru może być powodowane przez wzajemne pocieranie się materiałów, jak i tarcie o ścianę bębna. Istotne jest także dopasowanie odpowiednich detergentów, które chronią kolor, przeciwdziałają wypłukiwaniu jego pigmentów. Ważne jest także przestrzeganie zaleceń opisanych na metce, dlatego przed każdym praniem należy sprawdzić informacje wskazane przez producenta. Jeśli powyższe działania profilaktyczne nie przynoszą efektów, wskazane jest barwienie koszulek, które polega na moczeniu ich w roztworze wody z pigmentami odpowiedniej farby w wybranym kolorze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Suplementy diety na zdrowe nogi
Suplementy diety na zdrowe nogi
Ruscoven Plus Ruscoven Plus jest to produkt pozwalający utrzymać dobrą kondycję nóg. Zawiera naturalne składniki takie jak liofilizowany wyciąg z korzenia […]
Ostatnie wpisy