Jak można spędzić piątkowe wieczory?

Jak można spędzić piątkowe wieczory?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak spędzić piątkowy wieczór? My proponujemy japońskie komiksy Manga to bowiem nie tylko zabawa dla najmłodszych. W kraju swojego pochodzenia czytają ją wszyscy. Od uczniów po poważnych biznesmenów. W zaciszu własnego domu i w zatłoczonym metrze. Co wyróżnia te dalekowschodnie historie rysunkowe i dlaczego są tak popularne na całym świecie?

Manga – historia Japonii zamknięta w komiksie

Choć komiks wydaje się wielu osobom infantylną rozrywką dla najmłodszych, tak naprawdę stanowi jedną z dziedzin sztuk plastycznych. Korzenie samej mangi sięgają zaś XII wieku, kiedy to japońscy mistrzowie grafiki i kaligrafii na rozwijanych zwojach tworzyli sekwencje ważnych wydarzeń. Przez lata sztuka ta mocno ewoluowała. Tuż po drugiej wojnie światowej młody student medycyny Osamu Tezuka postawił sobie za cel stworzenie komiksu, który porwie i uwiedzie tłumy odbiorców. Niektóre z jego dzieł uważane są nie tylko za wybitne osiągnięcia ilustratorskie, ale wręcz za arcydzieła literackie. Dlatego też piątkowy wieczór z mangą to świetny sposób na zapoznanie się z historią i kulturą dalekiej Japonii.

Z mangą i anime wiąże się też subkultura cosplay, czyli hobby polegające na przebieraniu się i wcielaniu w ulubione postaci fikcyjne rodem z filmów (głównie japońskich anime), czy też właśnie komiksów. Wieczór z mangą nie musi być więc samotnym wieczorem. Wystarczy zaprosić kilku znajomych, ustalić motyw przewodni imprezy, zorganizować materiały do tworzenia kostiumów i wcielić się w ulubionych bohaterów. Albo zorganizować konkurs na najlepsze przebranie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Masaż bańką chińską – doświadczenie, którego nie zapomnisz?
Masaż bańką chińską – doświadczenie, którego nie zapomnisz?
Istnieje wiele rodzajów masaży, które są dostępne do wyboru. Jednak jednym z najbardziej popularnych jest masaż bańką chińską. Dzieje się […]
Ostatnie wpisy