Jak montuje się oświetlenia led?

Jak montuje się oświetlenia led?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne oświetlenie ledowe montowane jest dzisiaj na dwa podstawowe sposoby, z których bierze się cała pozostała ilość możliwości i wariacji. Dzięki temu lampy led mogą być wykorzystywane w ogromnej ilości pomieszczeń: od wnętrz wąskich, szerokich, wysokich po zupełnie niestandardowe sposoby oświetlania np. szafek czy szuflad.

Standardowe metody montażu oświetlenia led

Pierwszą, chętnie wybieraną opcją montowania ledów jest tzw. taśma ledowa. W taśmę o odpowiedniej szerokości wpuszcza się delikatne żarówki led o niewielkim rozmiarze i maksymalnie spłaszczonej formie, a następnie przykleja taśmę do dowolnych powierzchni. W ten sposób można ciekawie oświetlić szafki na regale, wnętrze mebli, obrzeża parapetów czy przestrzeń podszafkową w kuchni tak, by przygotowując posiłki na blacie mieć oświetlenie tuż nad głową. Taśmy ledowe cieszą się dużą popularnością wśród klientów głównie z racji na prostotę ich samodzielnego wykorzystania.

Drugą metodą montażu tego rodzaju oświetlenia są listwy led. Są one zdecydowanie grubsze niż taśma, ale pozwalają na ciekawsze wykończenie i zabudowanie np. wystających rur, kabli czy karniszy tak, by zasłanianą powierzchnię jednocześnie oświetlić. Bardzo dobrze sprawdzają się też jako element wykończenia sufitów podwieszanych, które mają być zgodnie z projektem architekta oryginalnie oświetlone. Listwy ledowe posiadają często praktyczne ściemniacze światła pozwalające na regulowanie intensywności oświetlenia oraz systemy sterowania na praktycznego pilota.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niebanalne meble do salonu
Niebanalne meble do salonu
Urządzając główne pomieszczenie naszego mieszkania lub domu, którym jest salon, chcemy, by było ono niepowtarzalne. W takim przypadku najlepiej postawić […]
Ostatnie wpisy