Jak montuje się oświetlenia led?

Jak montuje się oświetlenia led?
multitematyczny
Technika i motoryzacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne oświetlenie ledowe montowane jest dzisiaj na dwa podstawowe sposoby, z których bierze się cała pozostała ilość możliwości i wariacji. Dzięki temu lampy led mogą być wykorzystywane w ogromnej ilości pomieszczeń: od wnętrz wąskich, szerokich, wysokich po zupełnie niestandardowe sposoby oświetlania np. szafek czy szuflad.

Standardowe metody montażu oświetlenia led

Pierwszą, chętnie wybieraną opcją montowania ledów jest tzw. taśma ledowa. W taśmę o odpowiedniej szerokości wpuszcza się delikatne żarówki led o niewielkim rozmiarze i maksymalnie spłaszczonej formie, a następnie przykleja taśmę do dowolnych powierzchni. W ten sposób można ciekawie oświetlić szafki na regale, wnętrze mebli, obrzeża parapetów czy przestrzeń podszafkową w kuchni tak, by przygotowując posiłki na blacie mieć oświetlenie tuż nad głową. Taśmy ledowe cieszą się dużą popularnością wśród klientów głównie z racji na prostotę ich samodzielnego wykorzystania.

Drugą metodą montażu tego rodzaju oświetlenia są listwy led. Są one zdecydowanie grubsze niż taśma, ale pozwalają na ciekawsze wykończenie i zabudowanie np. wystających rur, kabli czy karniszy tak, by zasłanianą powierzchnię jednocześnie oświetlić. Bardzo dobrze sprawdzają się też jako element wykończenia sufitów podwieszanych, które mają być zgodnie z projektem architekta oryginalnie oświetlone. Listwy ledowe posiadają często praktyczne ściemniacze światła pozwalające na regulowanie intensywności oświetlenia oraz systemy sterowania na praktycznego pilota.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierająć pellet?
Na co zwrócić uwagę wybierająć pellet?
Pellet jest ekologicznym rodzajem paliwa, które staje się coraz popularniejszy ze względu na pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Może on […]
Ostatnie wpisy