Jak działają drukarki termiczne?

Jak działają drukarki termiczne?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarki termiczne są jednymi z najpopularniejszych urządzeń aktualnie dostępnych na rynku. Ich największą konkurencją można określić wszelkie modele spod znaku drukarek termotransferowych. Te dwa urządzenia są głównie stosowanymi w dziale drukowania etykiet – charakteryzują się szybkością oraz łatwością wykonania danego wydruku, w kolorze lub nie. Od standardowych maszyn drukarskich różnią się tym, iż w stanie są wykonać projekt drukarski na zróżnicowanych materiałach, takich jak folia, winyl czy papier.

Drukarki termiczne powierzchownie nie różnią się od drukarek termotransferowych – druk na nich wykonany wygląda bardzo podobnie, a to co wpływa na różnicę jakości to trwałość oraz wytrzymałość. Te drugie zapewniają dłuższy jej okres, zatem druki termiczne wykorzystywane są głównie w dziedzinach przedstawiających materiały o krótkim zakresie użytkowania – na przykład gastronomia czy artykuły spożywcze.

Drukarki termiczne zbudowane są tak, aby umożliwić wypalanie na papierze do nich przeznaczonym przez specjalistyczne termiczne grzałki. Znajdują się one w sercu urządzenia, czyli głowicy drukującej – grzałki według wcześniej określonego wzoru i zadań wypalają kształty na papierze tworząc ciąg tekstu lub daną grafikę. Ich zaletą jest niska cena drukowania etykiet, wadą blaknięcie druku po dłuższym czasie użytkowania.

Równie popularne w zakresie drukowania etykiet są także naklejki niezmywalne, inaczej określane jako wodoodporne. Powleczone są specjalnym materiałem, który umożliwia na ochronę takiej naklejki w trakcie kontaktu z wodą czy dużą wilgocią. Naklejki nie zmywające się obok klasycznych są najpowszechniejszą formą wyboru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jaki typ wanny zdecydować się do łazienki?
Na jaki typ wanny zdecydować się do łazienki?
Wanna to urządzenie sanitarne niezwykle użyteczne w każdej łazience, ponieważ służy do codziennej kąpieli. Można ją oczywiście zastąpić prysznicem, ale […]
Ostatnie wpisy