Jak dobrze pomalować ściany?

Jak dobrze pomalować ściany?
multitematyczny
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Malowanie ścian to chyba jedna z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych przez amatorów czynności remontowych. Każde mieszkanie, czy też dom co jakiś czas trzeba odświeżyć, a nałożenie nowej farby w tym przypadku sprawdza się doskonale. Sam produkt jest stosunkowo niedrogi, a w efekcie otrzymujemy odnowione, piękne, czyste wnętrze. Co jednak zrobić, by nie popełnić błędów? Wystarczy dobrze się przygotować i korzystać ze wskazówek profesjonalistów. Takie postępowanie zapewni nam sukces.

Malowanie krok po kroku

Zanim zanurzymy wałek w kolorowej emulsji, udajmy się na zakupy. Przydadzą się dobrej jakości farby, szpachla, akcesoria do malowania dużych powierzchni oraz szczegółów i zabezpieczenia w postaci folii oraz taśm. Gdy przy pomocy nowych gadżetów zabezpieczymy wnętrze, musimy sprawdzić, czy na ścianach nie ma dziurek. Jeśli są, wyrównajmy powierzchnię szpachlą według wskazań producenta. Kolejnym etapem będzie nałożenie podkładu pod kolor docelowy. Tu najlepiej sprawdza się biel lub szarość podbijająca inne barwy. Po wyschnięciu pierwszej warstwy możemy malować ściany pożądanym odcieniem. Ten zabieg będziemy musieli powtórzyć przynajmniej dwa razy, by uzyskać zadowalający efekt. W razie stosowania taśm musimy pamiętać, żeby odkleić je zaraz po zakończeniu malowania. Gdy emulsja zaschnie na papierowym pasku, oderwie się razem z nim, tworząc bardzo nieestetyczne wykończenie. Tak odświeżone wnętrza będą prezentowały się pięknie przez kilka kolejnych lat, a my zyskamy doświadczenie, którym będziemy mogli podzielić się ze znajomymi. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria okienne a styl wnętrza – jak to połączyć?
Akcesoria okienne a styl wnętrza – jak to połączyć?
Aranżacja wnętrz to nie tylko projektowanie ścian, podłóg czy sufitów. Elementem rzucającym się w oczy od razu po wejściu do […]
Ostatnie wpisy