Jak dbać o sprzęt wędkarski?

Jak dbać o sprzęt wędkarski?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęt wędkarski potrafi być niezwykle kosztowny, a każdy doświadczony wędkarz w trakcie swojej przygody z wędkowaniem na pewno gromadzi z czasem bardzo wiele różnego rodzaju sprzętu wędkarskiego i akcesoriów niezbędnych do uprawiania swojego hobby. Nawet najlepszy jednak sprzęt wędkarski nie będzie nam długo służył, jeżeli nie będziemy o niego odpowiednio dbać i odpowiednio go przechowywać.

Po zakończonych połowach musimy bardzo dokładnie oczyścić wędziska oraz kołowrotki. Zestawy żyłki z przyponami musimy przechowywać w określony sposób aby nie doprowadzić do splątania się żyłek – każdy supełek osłabi bowiem żyłkę i może powodować jej pęknięcie w najmniej spodziewanym momencie. Kołowrotki powinniśmy regularnie czyścić i smarować ich łożyska. Przed i po każdym połowie musimy bardzo dokładnie przejrzeć cały posiadany sprzęt i odpowiednio go zabezpieczyć. Po każdym łowieniu musimy zawsze bardzo dokładnie wytrzeć wędki i kołowrotki suchą szmatką aby chronić je przed wilgocią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Parametry, na które należy zwrócić uwagę, kupując samochód z drugiej ręki
Parametry, na które należy zwrócić uwagę, kupując samochód z drugiej ręki
Przy zakupie używanego samochodu musisz wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Najlepiej przygotuj się jeszcze przed spotkaniem ze sprzedającym. Sprawdzając poniższe […]
Ostatnie wpisy