Dlaczego warto powierzyć prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej?

Dlaczego warto powierzyć prowadzenie księgowości firmie zewnętrznej?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie rachunków zgodnie z zasadami finansowymi często wymaga od przedsiębiorcy zatrudnienia kogoś, kto będzie wykonywał tę pracę za niego. Ma to swoje plusy. Po pierwsze zyskuje się dzięki temu czas, a zwłaszcza wtedy gdy samemu nie jest się na bieżąco z obowiązującymi zasadami przepisów podatkowych. Po drugie wynajęcie kogoś z zewnątrz zapewnia dbałość o usystematyzowanie kwestii związanych z wynagrodzeniami, składaniem koniecznych deklaracji i płaceniem potrzebnych składek w terminie. Co więc zyskuje się poprzez wynajęcie z zewnątrz dodatkowego pracownika ds. księgowych?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Po pierwsze skorzystanie z zewnętrznej usługi gwarantuje oszczędność czasu oraz pieniędzy. Biura rachunkowe są wyspecjalizowanymi organami w kwestii prawa podatkowego oraz ewidencjonowania dochód przedsiębiorcy. Zamiast tworzyć nowe stanowisko, mieć kolejnego pracownika pod sobą i generować jeszcze z tego tytułu koszty, całość spraw oddaje się w ręce zewnętrznego podmiotu. Outsourcing odbywa się tu także na podstawie korzyści, jakie otrzymuję z tego tytułu pracodawca, zwłaszcza w małych firmach. Do korzyści nawiązania długoterminowej współpracy z zewnętrznym partnerem księgowym zalicza się m.in.: prowadzenie ksiąg handlowych, rozliczenia przychodów i wydatków oraz ryczałtu ewidencjonowanego, obsługę wynagrodzeń, VAT-u i rozliczeń PIT. Innymi słowy, wynajęcie pobocznego podmiotu nie tylko zdejmuje odpowiedzialność za sprawy finansowo-księgowe z rąk przedsiębiorcy, ale też pozwala mu ten czas przeznaczyć na szukanie nowych klientów, rozwój produktów, dalsze inwestycje itd.

Inne zalety

Biura zajmujące się księgowością oferują także szereg innych porad. Poza bezpieczeństwem zajęcia się rozliczeniami, do usług jakie można spotkać w biurze księgowym, takim jak chociażby http://www.ephemeris.com.pl zaliczyć można w razie potrzeby przygotowywanie przelewów, sprawdzanie zgodności umów, zamknięcie roku podatkowego jak i podjęcie się nawiązania kontaktu z instytucją skarbową (gdy będzie wymagać tego sytuacja) jak i kontrahentami. Ta forma pomocy przydatna jest także w momencie tworzenia audytu lub też korzystaniu ze środków unijnych na prowadzenie działalności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego łatwość poruszania się po stronie jest ważna w sklepie e-commerce?
Dlaczego łatwość poruszania się po stronie jest ważna w sklepie e-commerce?
Co to jest łatwość nawigacji? Łatwość nawigacji odnosi się do tego, jak łatwo lub trudno jest użytkownikom poruszać się po […]
Ostatnie wpisy