Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem picia yerba mate?

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem picia yerba mate?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Yerba mate jest napojem, który znany jest na całym świecie, ma korzystne właściwości zdrowotne i często zastępuje kawę. Dodaje energii, jest zasobny w antyoksydanty i minerały. Pierwszy łyk napoju może być cierpki i ziemisty, dlatego na początku warto zrobić nieco słabszy napar.

Jak zacząć przygodę z yerba mate?

Prawdziwy napar z ostrokrzewu paragwajskiego pije się w specjalnym naczyniu ze słomką. Zestaw do yerba mate można zakupić na przykład za pośrednictwem witryny https://ellatinoshop.com. Do naczynia wsypuje się susz, następnie zalewa się go gorącą, ale nie wrzącą wodą. Po chwili yerba jest gotowa do spożycia. Napój sączy się przez specjalną słomkę, która odcedza liście od naparu. Po wypiciu pewnej ilości cieczy, można dolać wodę. Następne porcje yerby są nieco słabsze. W ten sposób jedną porcję suszu można pić przez cały dzień. Pierwsza porcja napoju może być nieco mniejsza, wtedy charakterystyczny, intensywny i cierpki smak będzie mniej odczuwalny. Napar z ostrokrzewu paragwajskiego to dobry zamiennik dla kawy, nie podrażnia żołądka, a pobudza i dodaje energii. Yerba nie powinna być słodzona, czasem występuje z innymi, roślinnymi dodatkami, które aromatyzują ją. Regularne picie korzystnie działa na zdrowie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zagospodarować pokój dziecka?
Jak zagospodarować pokój dziecka?
Dzieci rosną w przerażającym tempie i zanim się obrócimy nasz niemowlak wyrośnie z grzechotek, karuzel nad łóżeczkiem i bujaka. Stajemy […]
Ostatnie wpisy