Co warto wiedzieć o uniformie lekarza?

Co warto wiedzieć o uniformie lekarza?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość ludzi kojarzy osobę lekarza z białym fartuchem i zawieszonym na szyi stetoskopem. Odpowiedni ubiór, jaki posiada na sobie pracownik przychodni lub szpitala powinien chronić przed bakteriami. Jednakże w zestawie stroju lekarskiego można też spotkać ubiory o odmiennym kolorze niż biały. Może to mieć szczególne znaczenie dla dzieci, które zazwyczaj z obawą reagują na śnieżnobiały strój. Poza tym odmienny kolor kitla czy fartucha pomoże w niektórych wypadkach rozpoznać specjalizację tego czy innego lekarza. Jakie zatem znaczenie mają odmienne odcienie kolorów?

Kolor ma znaczenie

Strój lekarski wcale nie musi być jednolity albo nudny. W zależności od wykonywanych zadań może mieć inną barwę lub odcień. Na przykład bluza chirurgiczna w kolorze niebieskim może stanowić ciekawą odskocznię od białej wersji. Ten kolor zazwyczaj jest charakterystyczny dla pielęgniarek, ale nie zawsze tak być musi. Barwa czerwona zawsze jest przypisywana ratownikom medycznym. Dlatego nikt inny z personelu medycznego nie może nosić stroju o tej barwie. W stroju o kolorze zielonym spotkamy chirurga. Ta barwa wpływa na poprawę ostrości widzenia podczas operacji. Natomiast strój granatowy jest zarezerwowany dla profesjonalistów, dlatego dodaje wiarygodności, wzmaga zaufanie i gwarantuje dobrą prezencję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Propozycje ubioru dla chłopców na wesele
Propozycje ubioru dla chłopców na wesele
Wybór odpowiedniego zestawu ubranek dla najmłodszych gości weselnych to często spory problem wśród rodziców. Z jednej strony wypada, aby dziecko […]
Ostatnie wpisy