Co powinno się znajdować w każdym gabinecie optycznym?

Co powinno się znajdować w każdym gabinecie optycznym?
multitematyczny
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy wybieramy się do optyka, zazwyczaj oczekujemy profesjonalnego doradztwa i obsługi klienta na najwyższym poziomie. Dlatego nie bez znaczenia jest wyposażenie salonu optycznego, które powinno zawierać sprzęty i urządzenia najnowszej technologii umożliwiającego sprawną diagnozę i kompleksowe podejście do indywidualnych potrzeb klienta. 

Na pomoc oczom

W każdym gabinecie optycznym powinno znaleźć się podstawowe wyposażenie okulistyczne do badania wzroku, na które składają się przede wszystkim:

  • stacje diagnostyczne: są to maszyny, których funkcjonalność pozwala na wykonanie nawet kilkunastu rodzajów badań na tym samym urządzeniu (może ono służyć jednocześnie jako tonometr, pachymetr czy przyrząd do badania suchości oka)
  • dioptromierze (do kontroli siły soczewek), tonometry, pupilometry (do mierzenia rozstawu źrenic)
  • autorefraktory oraz dodatkowy sprzęt przydatny do komputerowego badania wzroku typu kamery, panele LCD, adaptery
  • szlifierki (jeśli w salonie wykonywana jest usługa szlifowania szkieł)
  • urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji

Do podstawowego wyposażenia zaliczają się także wszystkie narzędzia niezbędne do montażu, dopasowania i konserwacji okularów typu: wkrętaki, szczypce, pincety, przyrządy do prostowania i lutowania opraw, myjki ultradźwiękowe czy narzędzia do kształtowania zauszników na gorąco.

Jeśli szukasz sprzętu okulistycznego i optycznego wysokiej jakości, np. tonometru, warto skorzystać z oferty firmy Krak-Optic, z którą można zapoznać się na stronie https://krak-optic.pl/produkty/tonometry/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Treningi personalne – jakie mają zalety?
Treningi personalne – jakie mają zalety?
Jeśli myślisz o rozpoczęciu rutyny ćwiczeń i chcesz zacząć, to trening osobisty jest świetną opcją. Trenerzy personalni pomagają ludziom w […]
Ostatnie wpisy