Co musi zawierać dieta dla koni?

Co musi zawierać dieta dla koni?
multitematyczny
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie własnego konia to nieukrywany powód do radości, nie można jednak zapominać o obowiązkach, czyli opiece nad zwierzęciem. Wbrew pozorom nie jest to tylko systematyczne czyszczenie czy czesanie grzywy, równie ważna jest zbilansowana, zdrowa dieta, dostosowana do rasy, wieku oraz aktywności konia.

Jak prawidłowo żywić konia?

Żywienie tego zwierzęcia wymaga odpowiedniej wiedzy i systematyczności. Prawidłowa dieta to gwarancja jego zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia – jest to szczególnie ważne w przypadku zwierząt aktywnych, uczestniczących w zawodach i turniejach jeździeckich, jak również ciężarnych klaczy.

Dostępne na rynku pasze dla koni zawierają odpowiednią ilość składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu konia. Wybór mieszanki paszowej najlepiej skonsultować z doświadczonym weterynarzem.

Równie istotna jest systematyka karmienia – podawania paszy w tych samych godzinach zapewnia prawidłową pracę układu trawiennego, a także wypracować ustabilizowany rytm dnia.

Witaminy w postaci smakołyków

Konie, podobnie jak ludzie, preferują bonusy żywieniowe w postaci smakołyków. Możliwości na tej płaszczyźnie jest bardzo wiele, począwszy od świeżej trawy, poprzez siano, świeże owoce i warzywa, a na suplementach w postaci przekąsek skończywszy.

Szczególnie ważne są minerały i witaminy dla koni, dopełniające codzienną dietę. Co prawda, mikroelementy znajdują się także w mieszankach paszowych, jednakże w wielu przypadkach są to dawki niewystarczające, dlatego też wskazana jest dodatkowa suplementacja. Witaminy w postaci smacznych przekąsek to atrakcyjna alternatywa dla produktów dodawanych do wody lub paszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do wycieczki rowerowej z dzieckiem?
Jak przygotować się do wycieczki rowerowej z dzieckiem?
Wycieczka rowerowa to świetny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem. Jazda na rowerze nie tylko dotleni dziecko, ale też poprawi […]
Ostatnie wpisy