Co jest potrzebne do nauki nurkowania?

Co jest potrzebne do nauki nurkowania?
multitematyczny
Hobby/podróże i sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nurkowanie to znakomity sposób na relaks, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy wielu z nas udaje się do egzotycznych krajów. Aby jednak sport ten był przyjemnością, należy koniecznie przejść krótkie szkolenie (jeśli chodzi o kurs nurkowania Warszawa jest miastem, gdzie zrobimy go najszybciej), a także zaopatrzyć się w odpowiedni osprzęt służący do poruszania się w wodzie i bezproblemowego oglądania niesamowitych atrakcji znajdujących się pod jej powierzchnią.

Niezbędne wyposażenie każdego miłośnika podwodnych eksploracji

Ekwipunek nurka jest uzależniony od rodzaju dyscypliny – nieco innego wyposażenia potrzebuje bowiem osoba uprawiająca snorkeing czy nurkowanie bezdechowe, a innego miłośnik pływania po zatopionych wrakach statków czy poruszania się w jaskiniach i grotach. Jeśli chodzi o nurkowanie Warszawa jest miastem, w którym działają sklepy posiadające w swojej ofercie sprzęt zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych nurków. Można wyróżnić kilka uniwersalnych elementów, które mogą się przydać każdej osobie uczącej się pływać pod wodą:

– maska – pozwalająca na swobodne widzenie pod powierzchnią. Wyróżniamy modele z pojedynczą szybą, szybą dzieloną, a także wersje panoramiczne. Nieco bardziej zaawansowane są maski z zainstalowaną kamerką i aparatem.

– fajka – umożliwia oddychanie, gdy nasza głowa znajduje się pod wodą. Składa się z ustnika, rurki wydechowej i specjalnego mocowania na pasek. Wybierając ten element zadbajmy o to, aby był stosunkowo krótki i miał ok. 25 mm średnicy wewnętrznej.

– płetwy – wyróżniamy kaloszowe i paskowe. Te pierwsze są wyposażone w gumowe półbuty i i nakładane na bose stopy. Idealnie nadają się zwłaszcza do pływania na powierzchni. Te drugie posiadają gumowy pasek w miejscu, gdzie znajduje się pięta, dzięki czemu można regulować ich wielkość.

– pianka – specjalny kombinezon neoprenowy, przeznaczony do pływania w wodach zimnych lub ciepłych.

– osprzęt powietrzny – butle z tlenem, automat wydechowy oraz kamizelka ratunkowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega pożyczka długoterminowa i jak można ją spłacić?
Na czym polega pożyczka długoterminowa i jak można ją spłacić?
Są różne sytuacje życiowe, które sprawiają, że zwykły kredyt jest dla nas niedostępny. Alternatywą pozostaje pożyczka po rodzinie lub tzw. […]
Ostatnie wpisy